Путіну показали карту 17 століття, на якій нібито "немає України". Виявилося, що все не так

На зустрічі з російським диктатором путіним голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін показав копію карти середини 17-го століття, складеної за часів Людовика XIV. Глава КС доповів путіну, що "там немає України", - повідомляє російське опозиційне видання "Вёрстка".

"Чому я приніс її? Володимире Володимировичу, там немає України. Є в двох місцях край - край Річ Посполитої і край Козакії. І велике царство Російське", - сказав догідливо путіну Зорькін.

При цьому глава КС не став звертати увагу Путіна на той факт, що Крим на карті не входить до складу росії, півострів обведений як окрема держава: у 17-му столітті там перебувало Кримське ханство, яке в союзі з Османською імперією воювало з росією.

Крім цього, територія, де згодом буде розташований рідний для Путіна Петербург, позначена на карті як Інгрія і належить Швеції.

Телеграм-канал YIGAL LEVIN звертає увагу, що на карті є напис "Vkraine ou Pays des Cosaques" (Україна, земля козаків) прямо по центру більшої частини історичних українських земель.

Інші Телеграм-канали, зокрема російські, іронізують, що в 17 столітті не було багатьох країн Європи в нинішніх кордонах, і самих путіна і Зорькіна - "теж не було".

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті