Путін секретним указом вимагає впровадити "політруків" у держустанови для "зміцнення патріотизму" чиновників

Російський диктатор путін розпорядився створити посади "заступника керівника з суспільно-політичної роботи" у всіх федеральних державних установах. Це випливає з його указу, що був підписаний у лютому 2023 року і має гриф "для службового користування", - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на видання "Медуза".

Згідно з указом, шукати людей, які стануть "політруками", передбачено всередині самих держструктур - насамперед серед заступників, які вже працюють. Однак кандидатуру необхідно погоджувати з Кремлем. Уперше про те, що Кремль планує відродити радянський інститут "політруків", стало відомо у квітні 2022 року. Тоді джерело газети "Коммерсанта" в Кремлі пояснювало таке рішення тим, що "у низці відомств було виявлено проблеми з лояльністю до чинного курсу влади".

У мінсільгоспі, мінфіні та фельд'єгерській службі РФ поки що політруків немає, але в інших відомствах вони вже з'явилися і розповідають чиновникам, що "потрібно говорити" про війну і внутрішню політику, розповіли джерела "Медузи". Так, наприклад, співробітники Росреєстру РФ слухають лекції про "мету і завдання спецоперації", співробітники Росрибальства РФ у соцмережах звітують про роботу "в галузі патріотичного виховання", а працівники митної служби покладають квіти до меморіалів загиблим від "німецько-фашистських загарбників".

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті