Путін секретним указом вимагає впровадити "політруків" у держустанови для "зміцнення патріотизму" чиновників

Російський диктатор путін розпорядився створити посади "заступника керівника з суспільно-політичної роботи" у всіх федеральних державних установах. Це випливає з його указу, що був підписаний у лютому 2023 року і має гриф "для службового користування", - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на видання "Медуза".

Згідно з указом, шукати людей, які стануть "політруками", передбачено всередині самих держструктур - насамперед серед заступників, які вже працюють. Однак кандидатуру необхідно погоджувати з Кремлем. Уперше про те, що Кремль планує відродити радянський інститут "політруків", стало відомо у квітні 2022 року. Тоді джерело газети "Коммерсанта" в Кремлі пояснювало таке рішення тим, що "у низці відомств було виявлено проблеми з лояльністю до чинного курсу влади".

У мінсільгоспі, мінфіні та фельд'єгерській службі РФ поки що політруків немає, але в інших відомствах вони вже з'явилися і розповідають чиновникам, що "потрібно говорити" про війну і внутрішню політику, розповіли джерела "Медузи". Так, наприклад, співробітники Росреєстру РФ слухають лекції про "мету і завдання спецоперації", співробітники Росрибальства РФ у соцмережах звітують про роботу "в галузі патріотичного виховання", а працівники митної служби покладають квіти до меморіалів загиблим від "німецько-фашистських загарбників".

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті