Путін наказав російській делегації в Саудівській Аравії демонструвати "максимальну дружелюбність" до США та Трампа - ЗМІ

Російська делегація, яка їздила до Саудівської Аравії на перші з початку війни повноформатні переговори зі США, отримала доручення від президента Володимира Путіна виявляти компліментарний настрій до своїх американських візаві. Про це пише The Moscow Times з посиланням на дипломатів, знайомих із підготовкою переговорів.

"Делегації було доручено їхати не сваритися, а домовлятися до певної міри", - сказав російський дипломат. За словами іншого джерела, інструкції полягали в тому, щоб "поєднати одночасно гнучкість та жорсткість".

Основні вимоги, які привіз до Ер-Ріяду глава МЗС РФ Лавров разом з рештою переговорників, — це відновлення роботи дипмісій, повернення російської дипвласності у США.

Окрему увагу Кремль приділяє питанню про повернення двох дач у Нью-Йорку та Меріленді, які було вилучено адміністрацією Барака Обами у 2016 році за звинуваченням у використанні їх з метою розвідки.

Крім того, за словами джерела, Москва хотіла б розморозки своїх активів у США (заблоковано не менше $6 млрд), послаблення санкцій та поновлення діалогу з контролю над озброєннями, нерозповсюдження ядерної зброї, а також регіональних питань, включаючи Близький Схід, Африку та Арктику.

Трамп хоче ефектний момент - "потиск рук", який дозволить йому заявити, що ніхто не зміг зупинити війни, а він зупинив, сказало джерело The Moscow Times.

Кремль розраховує на відновлення повноформатного діалогу з Вашингтоном. Це дозволить Москві отримати публічно визнане право вимагати дотримання своїх національних інтересів у тому ключі, як це бачить Кремль. Це те, чого багато років намагався досягти Путін, зазначив російський чиновник у розмові з The Moscow Times.

Кремль також робить ставку на "хімію" між лідерами, розраховуючи закріпити нейтральний статус України, зміну влади у Києві, скорочення української армії та визнання анексії Криму та чотирьох окупованих регіонів.

"Україна, визнання територій, "демілітаризація", "денацифікація" та скасування санкцій - це мінімум, який хоче Путін", - сказав The Moscow Times екс-дипломат Борис Бондарєв.

Натомість Кремль спробує "продати Трампу" ідею дистанціювання від Китаю, вважає Бондарєв.

Як повідомлялося раніше, Трамп наполягає на виборах в Україні і говорить про нібито низький рейтинг Зеленського.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті