Примусово "мобілізує" мешканців Луганщини на війну: окупаційний "воєнком" з Біловодська отримав підозру

СБУ повідомила про підозру окупаційному "воєнкому" з Біловодська, який примусово "мобілізує" мешканців Луганщини на війну проти України. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк на своїй сторінці у Facebook.

"Слідчі СБУ повідомили про підозру начальнику так званого "відділу військового комісаріату ЛНР по Біловодському району", – сказано в повідомлення. – Встановлено, що перебуваючи на цій посаді з березня минулого року, зловмисник забезпечує "комплектування" підрозділів російської окупаційної армії, які беруть участь у так званій "спецоперації" проти нашої країни".

За даними слідства, "воєнком" віддає підлеглим накази щодо:

  • постановки осіб на військовий облік, їх зарахування до "мобрезерву";
  •  проведення "загальної мобілізації" на території "ЛНР";
  • примушення мешканців тимчасово окупованої території Луганщини до "військової служби" у так званій "народній міліції ЛНР", що є порушенням норм міжнародного гуманітарного права, конституційних прав і свобод громадян України.

Правоохоронці задокументували непоодинокі факти примусового вручення "повісток" місцевим мешканцям, їх незаконної постановки на "військовий облік" для подальшої "мобілізації" до лав окупаційної армії. Потерпілі громадяни надали СБУ відповідні свідчення.

Також рашистський "воєнком" бере участь у медійних та масових заходах, у ому числі з "патріотичного виховання" школярів Біловодщини в дусі російської воєнщини та пропаганди Z-операції проти України.

Правопорушнику повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України);
  • ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом збройних формуваннях);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

"Воєнкому" загрожує до 12 років позбавлення волі. Невдовзі фігуранта буде оголошено у розшук.

Раніше повідомлялось, що на Луганщині підозри отримали чотири колаборантки –"начальниці": освітянка, міліціянтка, юрисконсультка й адміністраторка.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті