Пригожин і "Вагнер" досі мають повну свободу в РФ - ISW

Командири і рядові найманці "Вагнера", а також сам Євген Пригожин вільно почуваються в росії навіть після проваленого заколоту. Про це 9 липня повідомили в Інституті вивчення війни.

"Путін продовжує дозволяти "Вагнеру" і Пригожину діяти в Росії і потенційно становити загрозу його режиму. Надання Пригожину, командирам і 25 тисячам бойовиків "Вагнера", які очолювали збройне повстання і брали в ньому участь, повної свободи пересування і спілкування в Росії свідчить або про надзвичайну (і необґрунтовану) впевненість Путіна в їхній новій лояльності, або про відчайдушне прагнення переманити якомога більше членів ПВК на свій бік, або про нездатність вжити заходів проти них", - заявили аналітики Інституту.

Загалом наслідки збройного заколоту для Пригожина і всієї ПВК залишаються незрозумілими. Однак Україна вже виграла від цього бунту. Це пов'язано з тим, що найманці як єдина сила, найімовірніше, вже не з'явиться в Україні.

У ISW також зазначили, що поспішний вихід "Вагнера" з Бахмута підірвав російські позиції в цьому районі і сприяв тактично важливим успіхам, яких українські сили досягли навколо міста.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що близько 600 найманців ПВК "Вагнер" повертаються з Африки до Москви.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті