При блекауті радіо, зв‘язок і ТБ протримаються не менше 3 діб - Держспецзв‘язку

У разі блекауту теле та радіомовлення, а також мобільний зв'язок протримаються щонайменше три доби. Про це 7 грудня в ефірі національного телемарафону заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь.

"На сьогодні 5 радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох діб. Також і телевізійні канали: телемарафон – також зарезервовано подачу сигналу на три доби. Далі залежить від доставки палива", - заявив він.

Щиголь також зазначив, що зараз в Україні працюють 82% базових станцій стільникового зв'язку – у Харківській та Херсонській областях їх відновлюють. При цьому після масованого ракетного удару в Україні не працювало близько 45% базових станцій, сказав він.

"Більшість базових станцій операторів зарезервовані акумуляторами, але коли пропадає світло всі з WiFi-мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію, - і там, де є резервування на 2 години, вона працює півгодини", - додав він.

Водночас усі оператори згідно з рішенням РНБО та указом президента мають зарезервувати критичні точки мінімум також на три доби. І роботи в цьому напрямку вже проводяться, також мережі проводяться до "пунктів незламності", які також мають бути зарезервовані фіксованим зв'язком на три доби, заявив глава Держспецзв'язку.

Нагадаємо, що у МОЗ через можливий блекаут порадили відмовитися від планових операцій.

Статті

Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Світ
20.03.2023
15:00

“Це більше не бої за Бахмут, це марафонські змагання…” Західні медіа про Україну

“Тож Путін може поїхати до Китаю, Сирії, Ірану, його … небагатьох союзників, але він просто не поїде в інші частини світу і не поїде до країн-членів МКС, які, як він вважає, … заарештують його”
Донбас
19.03.2023
21:17

"Путін відвідав Маріуполь, але до Донецька ні ногою". Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Це вже ганебно, як Донецьк ігнорують, а всі почесті надають Маріуполю! Відчуття, що ми непотрібні. Невже стражденна столиця ДНР зовсім не варта справжньої уваги президента?"
Всі статті