При блекауті радіо, зв‘язок і ТБ протримаються не менше 3 діб - Держспецзв‘язку

У разі блекауту теле та радіомовлення, а також мобільний зв'язок протримаються щонайменше три доби. Про це 7 грудня в ефірі національного телемарафону заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь.

"На сьогодні 5 радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох діб. Також і телевізійні канали: телемарафон – також зарезервовано подачу сигналу на три доби. Далі залежить від доставки палива", - заявив він.

Щиголь також зазначив, що зараз в Україні працюють 82% базових станцій стільникового зв'язку – у Харківській та Херсонській областях їх відновлюють. При цьому після масованого ракетного удару в Україні не працювало близько 45% базових станцій, сказав він.

"Більшість базових станцій операторів зарезервовані акумуляторами, але коли пропадає світло всі з WiFi-мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію, - і там, де є резервування на 2 години, вона працює півгодини", - додав він.

Водночас усі оператори згідно з рішенням РНБО та указом президента мають зарезервувати критичні точки мінімум також на три доби. І роботи в цьому напрямку вже проводяться, також мережі проводяться до "пунктів незламності", які також мають бути зарезервовані фіксованим зв'язком на три доби, заявив глава Держспецзв'язку.

Нагадаємо, що у МОЗ через можливий блекаут порадили відмовитися від планових операцій.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті