Провідний чинник економічного зростання росії не працює. Аналіз виступу путіна перед урядом РФ

Стійке забезпечення внутрішнього попиту в росії, яке путін назвав «провідним фактором економічного зростання» країни малоймовірне в найближчому майбутньому, оскільки збільшення доходів населення становить лише 0,3-0,6 %. Такий висновок витікає із аналізу виступу глави держави-агресора перед членами свого уряду 29 березня.

«У зв'язку з цим нам необхідно забезпечити стійке збільшення внутрішнього попиту. У поточній ситуації він стає провідним чинником економічного зростання. У цьому динаміка внутрішнього попиту має відповідати орієнтирам Банку Росії з інфляції. Важливо не допустити ні її прискорення ні її надмірного уповільнення», - сказав Путін, визнавши цим також неминучість інфляції в РФ.

А далі він визнав, що рівень зростання реальних зарплат росіян, які й можуть стимулювати внутрішній попит, становить лише 0,3-0,6 відсотка.

«Заробітні плати і реальні наявні доходи населення в цілому по країні знову почали зростати в реальному вираженні. Так, це поки що дуже скромні цифри, я і відтворювати їх тут не буду…», - сказав він. Але пізніше все ж таки озвучив: «Реальна зарплата з жовтня 2022 року підростає – 0.3-06%  до того ж періоду 2021 року».

При цьому він визнав, що це дуєже узагальнена цифра: «…У середньому підростають реальні прибутки. Але в окремих регіонах, за окремими напрямками, все-таки це не так».

Путін визнав ефективність західних санкцій і попередив, що вони негативно вплинуть на економіку Росії.

«Введені проти російської економіки нелегітимні обмеження у середньостроковій перспективі справді можуть негативно позначитися на ній».

Також російський диктатор назвав галузі, які найбільше постраждали від санкцій.

«Поки що динаміка нашої обробної промисловості залишається слабкою. Нижче за рівень минулого року… Першорядна мета – відновити найбільш постраждалі галузі: такі як автопром та лісопромисловий комплекс».

При цьому путін фактично визнав, що фінансова система Росії не відповідає його, вже багато разів озвученим, очікуванням щодо забезпечення потреб експортерів.

«Наша фінансова система має грати більшу роль у забезпеченні потреб експортерів. І потрібно замістити західні інститути, що пішли, які працювали в цій ніші. Багато, багато  разів, звичайно, ми з вами на цю тему вже говорили…».

Статті

Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Всі статті