Пропозиція РФ про перемир’я на 2-3 дні є небезпечною, ворог використає паузу для перегрупування сил та завезення боєприпасів - Владислав Селезньов

Росія використовує ідеї короткострокових перемир’їв не з гуманітарною метою, а для передислокації військ, підтягування резервів і введення в оману союзників України. Про це в коментарі "ОстроВу" заявив військовий експерт, колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.

Так він прокоментував інформацію про те, що під час останньої зустрічі у Стамбулі Росія запропонувала запровадити "точкове перемир’я" на 2–3 дні — нібито для евакуації тіл загиблих.

"Звичайно, така ініціатива є небезпечною. Згадайте історію з минулим перемир'ям, після якого росіяни знову атакували наші позиції, маючи фору. Бо за ці 30 годин вони підтягнули з півдня, ще від району Константинівки, значну кількість ресурсів", – нагадав Селезньов.

Він підкреслив, що подібні "гуманітарні паузи" Росія використовує для перегрупування сил, евакуації поранених, завезення боєприпасів і матеріально-технічного забезпечення.

"Вони хучуть оголосити таке перемир’я точково — саме там, де росіянам потрібно в безпечних умовах сконцентрувати сили. Це дозволяє їм виграти час, а нам — втрачається ініціатива. Якщо вже перемир’я — то всеохопне і під міжнародним контролем", — сказав експерт.

Селезньов також згадав приклад з "перемир’ям" 7–10 травня, коли Росія формально погодилася на тишу, але насправді "не було жодної ділянки фронту, де б не велися бойові дії".

"Ворог активно застосовував всі елементи вогневого ураження, включно з авіацією та керованими авіабомбами. Публічно вони говорили про ‘перемир’я’, але реально — атакували", – наголосив експерт.

Він підкреслив, що за відсутності дієвого моніторингу — наприклад, миротворчої місії чи інших незалежних спостерігачів — жодне "точкове перемир’я" не може бути гарантією безпеки.

"Досвід ОБСЄ в 2014–2022 роках показав, що спостерігачі без зброї — це структура, яка "нічого не чує, не бачить і не може сказати". Тому Україна має бути вкрай обережною з такими ініціативами", — підсумував Селезньов.

Як повідомлялося раніше, РФ запропонувала припинити вогонь на 2-3 дні на окремих ділянках фронту, щоб українська сторона могла забрати тіла загиблих військових на цих ділянках.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.07.2025
07:45

“Відбувається щось зловісне”. Західні медіа про “деспотичні” дії Зеленського і масові протести проти них

Всі великі західні видання написали про масові протести в Києві і низці обласних центрів проти закону, який позбавляє незалежності антикорупційні органи і ставить таким чином під питання подальший шлях України в ЄС.
Країна
25.07.2025
16:04

До повної відмови від вугілля в електрогенерації – 10 років: що робиться для трансформації шахтарських громад

"...На основі отриманих даних можна буде прийняти рішення щодо подальших дій, зокрема й щодо відновлення цих територій. Проте важливо розуміти, що видобуток вугілля не буде відновлений"
Країна
24.07.2025
13:20

Щоб бути людьми! Для чого Україні необхідно імплементувати Євроконвенцію щодо захисту свійських тварин

Якщо чотирилапі мають власника - карантин покладається на нього. Якщо господаря немає – тварину вбивають і передають її головний мозок на лабораторне дослідження.
Всі статті