Прокурори заарештували літак, за допомогою якого окупанти збиралися запустити "авіакомпанію" в Маріуполі

Суд заарештував літак Ан-140-100, який збиралися передавати в захоплений Маріуполь для створення там "авіакомпанії". Про це 26 травня повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"За ініціативою прокурорів Донецької обласної прокуратури суд заарештував повітряне судно, яке належить директору підприємства цивільної авіації. Наразі літак моделі "АН-140-100", 2004 року випуску, вартістю понад 20 млн грн передано до АРМА", - повідомили в ОГП.

Правоохоронцям вдалося встановити, що у травні 2022-го року цей директор вирішив налагодити авіабізнес на тимчасово окупованих територіях України. Для цього він збирався передати окупантам власний літак із підконтрольної нашій країні території.

"Він запропонував так званому "голові" адміністрації міста Маріуполя створити "авіакомпанію" для здійснення пасажирських і вантажних перевезень", - розповіли в Офісі.

Фактично доставити літак окупантам не вдалося. Чоловікові повідомлено про підозру в готуванні до колабораційної діяльності (частина 1 статті 14, частина 4 статті 111-1 КК України). Його оголошено в розшук. Працівники АРМА провели огляд літака та оголосили конкурс на визначення переможця щодо подальшої його експлуатації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до АРМА також передали нерухоме майно ексмера Святогірська, який підтримав окупантів.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті