Президент Молдови Майя Санду приїхала в Україну на річницю деокупації Бучі

В Україну на саміт з нагоди річниці деокупації Бучі прибули президентка Молдови Майя Санду, а також глави урядів Словаччини, Словенії та Хорватії Едуард Гегер, Роберт Ґобоб і Андрей Пленкович, - повідомляє ВВС.News.

"Сьогодні народ Молдови і я разом зі світовою спільнотою згадуємо терор, якого рік тому зазнали мирні жителі Бучі. Ми вшановуємо пам'ять невинних і сумуємо за ними. Демократичні країни повинні працювати разом, щоб ці злодіяння були розслідувані та покарані", - написала Санду у Твіттер.

"Європейська правда" повідомляє, що інформація про проведення саміту не була публічною, а візити іноземних лідерів не анонсували.

Зазначається, що візит Санду відбувається на тлі погіршення відносин росії та Молдови.

Санду провела зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Під час переговорів Зеленський наголосив, що обидві держави наражаються на загрози, в основі яких - агресія РФ і російська політика, тому спільними мають бути і відповіді України та Молдови на ці загрози, йдеться на сайті президента України.

Також Зеленський провів зустріч із прем'єром Словенії Робертом Голобом. Президент України наголосив на важливості нещодавнього рішення уряду Словенії про надання нового пакета військової допомоги Україні. Крім того, за його словами, на зустрічі обговорювали "європейську та євроатлантичну інтеграцію" України.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті