Президент Грузії попереджає: якщо ЄС повторно відмовить країні у статусі кандидата, "все може піти інакше"

Незважаючи на незрозумілі рішення та риторику грузинського уряду, не можна відмовляти Грузії вдруге; не можна давати росії відчути, що Грузія вже не так тісно пов'язана з Європою та Америкою. Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі, - повідомляє Грузія Online.

За словами Зурабішвілі, повторна відмова у наданні статусу кандидата на вступ до ЄС може вплинути на внутрішню стабільність Грузії.

"Я думаю, що перша відмова була сприйнята населенням Грузії як трохи несправедлива, але було зрозуміло, що ми в чомусь не висловили політичної волі, і не було прийнято відповідних рішень. Рішення було несправедливим, виходячи із зближення із законодавством [Євросоюзу], але якщо подивитися в обличчя реальності, то після того, як документ Шарля Мішеля було відкинуто, політична воля відчувалася менше", - сказала президент Грузії.

"Мета моєї поїздки полягала у поясненні того, що, незважаючи ні на що – навіть на незрозумілі рішення та риторику влади, не можна відмовляти Грузії вдруге зі стратегічних та геополітичних міркувань. Заганяти нас в ізоляцію не можна стратегічно. Сьогодні Грузія у такому регіоні, що вона потрібна для стабільності, а не для другого фронту. Наша стабільність дуже важлива. Така відмова може вплинути на нашу внутрішню стабільність і все може піти по-іншому", - попередила Саломе Зурабішвілі.

"Наше населення всіляко показало, де воно і куди йде. З одного боку, це потрібно визнати, а з іншого боку, це [ненадання статусу] буде антисигналом для Росії. Не можна давати Росії відчути, що Грузія вже не так тісно пов'язана з Європою та Америкою", - наголосила президент.

На питання, чи виявляє влада Грузії політичну волю для виконання 12 рекомендацій, Зурабішвілі відповіла, що «ні, не виявляє, але влада має бути доведена до того, щоб вона була вірною своїм обіцянкам».

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті