Президент Грузії попереджає: якщо ЄС повторно відмовить країні у статусі кандидата, "все може піти інакше"

Незважаючи на незрозумілі рішення та риторику грузинського уряду, не можна відмовляти Грузії вдруге; не можна давати росії відчути, що Грузія вже не так тісно пов'язана з Європою та Америкою. Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі, - повідомляє Грузія Online.

За словами Зурабішвілі, повторна відмова у наданні статусу кандидата на вступ до ЄС може вплинути на внутрішню стабільність Грузії.

"Я думаю, що перша відмова була сприйнята населенням Грузії як трохи несправедлива, але було зрозуміло, що ми в чомусь не висловили політичної волі, і не було прийнято відповідних рішень. Рішення було несправедливим, виходячи із зближення із законодавством [Євросоюзу], але якщо подивитися в обличчя реальності, то після того, як документ Шарля Мішеля було відкинуто, політична воля відчувалася менше", - сказала президент Грузії.

"Мета моєї поїздки полягала у поясненні того, що, незважаючи ні на що – навіть на незрозумілі рішення та риторику влади, не можна відмовляти Грузії вдруге зі стратегічних та геополітичних міркувань. Заганяти нас в ізоляцію не можна стратегічно. Сьогодні Грузія у такому регіоні, що вона потрібна для стабільності, а не для другого фронту. Наша стабільність дуже важлива. Така відмова може вплинути на нашу внутрішню стабільність і все може піти по-іншому", - попередила Саломе Зурабішвілі.

"Наше населення всіляко показало, де воно і куди йде. З одного боку, це потрібно визнати, а з іншого боку, це [ненадання статусу] буде антисигналом для Росії. Не можна давати Росії відчути, що Грузія вже не так тісно пов'язана з Європою та Америкою", - наголосила президент.

На питання, чи виявляє влада Грузії політичну волю для виконання 12 рекомендацій, Зурабішвілі відповіла, що «ні, не виявляє, але влада має бути доведена до того, щоб вона була вірною своїм обіцянкам».

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті