Президент Фінляндії заявив, що війна в Україні триватиме довго. Нагадав про небезпеку використання ядерної зброї

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо попередив європейських лідерів і громадян, аби не були самовдоволеними і не відкидали ризики ескалації війни, яку Росія веде проти України. Він в інтерв’ю The New York Times заявив, що війна в Україні триватиме довго, і події можуть розвиватися у несподіваний спосіб, - пише УНІАН.

Зокрема, все ще може дійти до використання ядерної зброї.

"Ми перебуваємо в дуже чутливій ситуації. Навіть дрібниці можуть сильно змінити ситуацію і, на жаль, на гірше. Це ризик широкомасштабної війни. Ризик застосування ядерної зброї величезний", – каже Нііністьо.

Враховуючи ці ризики, він закликав критиків без політичної відповідальності, які називають політику президент США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо постачання складних далекобійних ракет і безпілотників Україні надто обережною, зрозуміти вагання лідерів.

"Є різниця між тими, хто несе відповідальність, і тими, хто її не має. У Фінляндії ми також чуємо, що Америка повинна зробити те чи інше. І я просто хотів зазначити, що якщо є ескалація великої війни, це буде світова війна, і ядерний ризик стає явно більшим", – сказав він і закликав усіх "розуміти позицію тих, хто несе відповідальність".

Нііністьо утримався від оцінок щодо того, скільки триватиме війна, як вона закінчиться, яким буде життя після. Водночас він наголосив, що після завершення війни Росія залишиться, і потрібно буде шукати способи комунікації з нею.

"У тому, щоб переконатися, що Росія не повернеться до війни після встановлення миру в Україні, є великий європейський інтерес", – сказав він. Президент наголосив, що потрібно встановити довірливі взаємини, щоб "за дверима не чекала нова війна".

"Я маю на увазі не якусь велику дружбу, а здатність терпіти, навіть трохи розуміти один одного", – резюмував він.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті