Прем'єр Румунії: Ми б дали сигнал, що не хочемо допомагати Україні, якби заборонили її зерно

Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку пояснив у середу, чому Бухарест не відреагував на зернову кризу за прикладом Польщі, яка ввела односторонню заборону на імпорт деякої української агропродукції. Про це він сказав в інтерв'ю Digi24.ro, пише "Європейська правда".

Чолаку зазначив, що, на його думку, Україні потрібно допомагати до кінця війни, і саме тому він після консультацій з президентом Клаусом Йоганнісом вважав за прийнятний варіант ліцензування експорту та імпорту української агропродукції. 

"Я один з тих, хто вважає, що Україні треба допомагати, поки не закінчиться війна. Наша допомога полягає в тому, щоб допомогти цьому транзиту зерна. Ви бачили, що я відреагував не так, як Польща. Я також мав інституційні дискусії з президентом Румунії з цього питання, і ми обидва прийшли до однакової думки", – сказав Чолаку.

За його словами, через діалог з прем'єр-міністром України "ми знайшли систему ліцензування... щоб захистити фермерів". 

"Але ми не пішли на заборону, тому що це був би сигнал, який ми дали б демократичному світу, що ми не хочемо допомагати Україні. А це неправда і дуже неправильно", – пояснив глава румунського уряду.

"Це не війна між Російською Федерацією та Україною. Це не війна між Путіним і Зеленським. Це війна між диктатором і демократичним світом. Якби, не дай Боже, Росія мала хоч якийсь шанс виграти цю війну, подумайте про прецедент і мультиплікацію, яка б сталася в демократичному світі", – сказав Чолаку.

Нагадаємо, на тлі зернової кризи Україна запропонувала Європейській комісії та Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії і Румунії план експортного контролю для чотирьох груп культур – пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку – для захисту їхніх внутрішніх ринків.

Попри це, Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на український імпорт, що спонукало Україну подати скаргу проти цих трьох країн до Світової організації торгівлі.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті