Прем'єр-міністр Іспанії на зустрічі з главою КНР закликав обговорити із Зеленським українську "формулу миру"

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес 31 березня закликав голову КНР Сі Цзіньпіна поговорити з українським президентом Володимиром Зеленським і з перших рук дізнатися про запропоновану Києвою формулу миру, яка допоможе покласти край російському вторгненню в Україну. Про це повідомляє "Голос Америки".

Виступаючи на прес-конференції у Пекіні, Санчес сказав, що він повідомив Сі, який відвідав Москву 20-21 березня, що Іспанія підтримує мирні пропозиції президента України Володимира Зеленського. Серед них – вимога відновити статус-кво на території України, яка існувала до анексії Криму росією у 2014 році.

«Я вважаю, що це план, який закладає основи для міцного миру в Україні та ідеально узгоджується зі Статутом Організації Об'єднаних Націй та її принципами, порушеними Путіним та його вторгненням», - заявив іспанський лідер.

«Я передав наше занепокоєння з приводу незаконного вторгнення в Україну», - сказав Санчес, додавши, що він закликав Сі поговорити з президентом Володимиром Зеленським, щоб із перших рук дізнатися про мирний план Києва.

У повідомленні нагадується, що минулого місяця Пекін висунув власний документ з 12 пунктів щодо політичного рішення війни в Україні, який включає всеосяжне припинення вогню. Проте документ також викликав подив у деяких офіційних осіб ЄС через те, що Китай у ньому не вказав, що агресором у конфлікті була росія.

Педро Санчес високо оцінив два аспекти документа з викладом позиції Китаю: «його повне та категоричне неприйняття не лише застосування, а й навіть загрози застосування ядерної зброї» та його повагу до територіальної цілісності України.

Іспанський прем'єр відмовився повідомити, що Сі сказав із цього приводу.

Згідно зі звітом про зустріч китайської державної телекомпанії CCTV, Сі закликав покласти край «менталітету холодної війни» та тиску «екстремальних» санкцій, хоч і не назвав при цьому росію.

Іспанія, член НАТО, чия зовнішня політика та безпекова політика тісно пов'язані з політикою Сполучених Штатів, є вірним союзником України. У липні вона приймає головування у Раді Євросоюзу, до якої входять 27 національних урядів блоку.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті