Уряд у валізі - на початку вторгнення Amazon евакуював критичні дані України у контейнерах

Компанія Amazon допомогла вивезти з України величезні обсяги критичних даних на початку повномасштабного вторгнення, щоб завантажити їх у хмару. Про це повідомляє Los Angeles Times.

"Рішення керівництва Amazon врятувало уряд та економіку України. Дані, а на даний момент йдеться про 10 мільйонів гігабайтів, є критично важливими для інформаційної інфраструктури. Вони є ядром економіки, податкової системи, банків та уряду в цілому", - заявив під час конференції у Лас-Вегасі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Дані завантажували на носії та перевозили у спеціальних контейнерах розміром із валізу під назвою Snowball Edge. Надалі інформацію завантажували на хмарні сервіси Amazon. Самі ці пристрої перевозились із Дубліна до Кракова, звідки доставлялися до польсько-українського кордону, де їх забирала українська сторона. Після того, як у ці "валізи" завантажувалися дані, частина з них відразу потрапляли на "хмари" Amazon. Але більшість із 80 ТБ даних, необхідно було фізично доставити до серверів.

Глава урядової трансформації в Amazon Web Services Ліам Максвелл наголосив, що йдеться буквально про транспортування уряду у валізі. Також він зазначив, що Amazon сотнудував з Україною і до 24 лютого. Тому, коли повномасштабне вторгнення розпочалося, він зустрівся із послом України у Британії Вадимом Пристайком. Разом вони склали список критичних даних, які потрібно було евакуювати. Йшлося про реєстри населення, нерухомості та майна, різні бази даних та банківської інформації.

На даний момент дані перебувають у безпеці - "хмарне" сховище не можна знищити ударом ракети. Зазначається, що низка країн уже зацікавилася подібним рішенням.

Нагадаємо, раніше Зеленський повідомляв, що урядові сайти на початку війни витримали наймогутнішу кібератаку з боку Росії.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті