Уряд у валізі - на початку вторгнення Amazon евакуював критичні дані України у контейнерах

Компанія Amazon допомогла вивезти з України величезні обсяги критичних даних на початку повномасштабного вторгнення, щоб завантажити їх у хмару. Про це повідомляє Los Angeles Times.

"Рішення керівництва Amazon врятувало уряд та економіку України. Дані, а на даний момент йдеться про 10 мільйонів гігабайтів, є критично важливими для інформаційної інфраструктури. Вони є ядром економіки, податкової системи, банків та уряду в цілому", - заявив під час конференції у Лас-Вегасі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Дані завантажували на носії та перевозили у спеціальних контейнерах розміром із валізу під назвою Snowball Edge. Надалі інформацію завантажували на хмарні сервіси Amazon. Самі ці пристрої перевозились із Дубліна до Кракова, звідки доставлялися до польсько-українського кордону, де їх забирала українська сторона. Після того, як у ці "валізи" завантажувалися дані, частина з них відразу потрапляли на "хмари" Amazon. Але більшість із 80 ТБ даних, необхідно було фізично доставити до серверів.

Глава урядової трансформації в Amazon Web Services Ліам Максвелл наголосив, що йдеться буквально про транспортування уряду у валізі. Також він зазначив, що Amazon сотнудував з Україною і до 24 лютого. Тому, коли повномасштабне вторгнення розпочалося, він зустрівся із послом України у Британії Вадимом Пристайком. Разом вони склали список критичних даних, які потрібно було евакуювати. Йшлося про реєстри населення, нерухомості та майна, різні бази даних та банківської інформації.

На даний момент дані перебувають у безпеці - "хмарне" сховище не можна знищити ударом ракети. Зазначається, що низка країн уже зацікавилася подібним рішенням.

Нагадаємо, раніше Зеленський повідомляв, що урядові сайти на початку війни витримали наймогутнішу кібератаку з боку Росії.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті