Уряд РФ визнав, що іноземні виробники російських процесорів у 2022 році відмовилися виконувати замовлення

Іноземні виробники, які випускають процесори за документацією російських розробників, у 2022 році відмовилися виконувати замовлення, зокрема відвантажувати вже вироблені чипи. Про це повідомив голова Мінцифри Росії Максут Шадаєв 19 грудня, - пише "Коммерсантъ".

"У нас цього року було б значно більше, якби ті партії російських процесорів, "Ельбрусів", "Байкалів", які було замовлено та вироблено, було б відвантажено. Інтелектуальні права і вся документація російські, але, якщо виходити з топологічних норм, таких виробництв у Росії немає, і це все замовлялося на закордонних заводах", – сказав Шадаєв.

Уточнюється, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну "Байкал Електронікс", АТ "МЦСТ" і АТ "НВЦ "Елвіс" спочатку потрапили під експортний контроль США, а потім їх занесли до SDN-List, що передбачає блокування будь-яких активів і повну заборону на угоди.

Зазначається, що російські чипмейкери потрапили також під санкції, введені Євросоюзом 16 грудня.

Раніше в Офісі Президента України заявляли, що санкції проти Росії діють, але не так, як хотілося б.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті