Правоохоронці вивчають питання причетності онлайн ігор підлітків до коригування удару РФ по Дніпру - ЗМІ

Після влучання 14 січня ракети в багатоповерхівку в Дніпрі правоохоронці виявили підозрілих перехожих, які, за попередньою інформацією, незадовго до трагедії фотографували один з об’єктів енергетичної інфраструктури. Про це повідомили джерела в поліції Дніпропетровської області в коментарі ТСН.ua.

За неофіційними даними, йдеться про підлітків, які могли бути учасниками інтернет-гри, створеної росіянами з метою виявлення саме таких об’єктів.

"Виявлення дійсно було, але зараз правоохоронці зі спецслужб з’ясовують причетність цих осіб до корегування ракетного удару", - повідомило нам джерело в поліції.

Своєю чергою, в спецслужбах нам повідомили, що найближчим часом, можливо, буде офіційна заява з приводу цього. До цього додали, що замасковане вербування підлітків – вже не рідкість.

Наприклад, в середині травня СБУ повідомляла про виявлення в Луцьку трьох школярів, які тривалий час слідкували за одним з блокпостів.

"Причину свого перебування там школярі пояснити не змогли. Оперативники СБУ перевірили телефони дітей та виявили там багато знімків Луцького військового аеродрому та ремонтного пункту, а також переписку з невідомими російськими абонентами. “Невідомі” розпитували у школярів про ситуацію в регіоні, намагаючись вивідати інформацію про розташування військових об’єктів, військової техніки та озброєння. Контррозвідники вчасно роз’яснили семикласникам небезпеку такого спілкування. З батьками дітей також провели профілактичну бесіду", - повідомляла пресслужба управління СБУ у Волинській області.

Також навесні СБУ викрила ще двох підлітків, які на території Кіровоградської області фотографували блокпости, елеватори та транспортні шляхи. Зроблені фото ці діти планували завантажити в спеціальний додаток та додати туди геолокацію.

Згодом спікер СБУ Артем Дехтяренко повідомив про те, що Служба безпеки виявила мобільний додаток, через який у користувачів в ігровій формі виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів.

"Щоб залучити дітей до підривної діяльності, агресор використовував популярну ігрову програму для смартфонів, - повідомляв Артем Дехтяренко. - За її умовами, учасники шукають так звані "коробки" з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. Всю інформацію з геолокацій учасники квесту завантажують в базу ігрового додатку".

За даними СБУ, доступ до адміністрування цього застосунку має підконтрольна спецслужбам РФ ІТ-компанія, яка зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті