Посол України у США пояснила, чому Зеленський не виступив перед Сенатом і заявила, що "катастрофи немає"

Президент Володимир Зеленський скасував виступ перед сенатом США 5 грудня, оскільки там на закритих брифінгах обговорювалися не лише питання щодо України, а й внутрішні. Крім того, скасування виступу пояснюється тим, що в Україні триває війна і ситуація постійно змінюється. Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова в ефірі телемарафону.

За її словами, у конгресі США була запланована ціла низка внутрішніх брифінгів, і на одному з них мав виступити Зеленський. Проте виступ президента України скасували, оскільки там обговорювали не тільки питання нашої країни, а й внутрішні американські проблеми.

"Нічого катастрофічного насправді не сталося. 5 грудня було заплановано цілий ряд внутрішніх закритих брифінгів, на яких виступали міністр оборони США Остін та інші представники адміністрації. Їх було дуже багато насправді. Дійсно була ідея в одному з кількох цих брифінгів, якщо було б можливо, долучитися. … Саме тому, що на них обговорювалися не лише питання України, а й внутрішні питання, ми сьогодні не брали участі", - зазначила Маркарова.

Посол додала, що українська делегація, до якої входять спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, міністр оборони Рустем Умєров та керівник Офісу президента Андрій Єрмак провели "надзвичайну кількість" брифінгів і у середу продовжать роботу в конгресі.

Нагадаємо, Зеленський "в останній момент" скасував виступ перед американськими сенаторами. 

Як повідомлялося, голова Офісу Президента України Андрій Єрмак під час виступу в Інституті миру в Вашингтоні 5 грудня заявив, що ""якщо допомога буде відкладена, це створить великий ризик програти війну". 

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті