Посла України в Польщі викликали "на килим" до польського МЗС після заяв Зеленського на Генасамблеї ООН

Посла України Василя Зварича викликали до МЗС Польщі у зв'язку із заявою глави Української держави Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Міністерство закордонних справ Польщі 20 вересня. 

Як заявили у МЗС Польщі посла прийняв заступник державного секретаря Міністерства закордонних справ Павел Яблонський.

"Заступник міністра передав рішучий протест польської сторони проти заяв, зроблених учора президентом В. Зеленським на Генеральній Асамблеї ООН, в якому стверджувалося, що деякі країни ЄС симулюють солідарність, опосередковано підтримуючи Росію. Заступник глави МЗС наголосив, що ця теза є неправильною щодо Польщі і, тим паче, особливо неправомірною до нашої країни, яка підтримує Україну з перших днів війни", - зазначено в заяві.

Також у відомстві зазначили, що тиск на Польщу на багатосторонніх форумах або надсилання скарг "не є придатними методами вирішення суперечок між нашими країнами".

Яблонський наголосив, що "ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії, що вживаються польським урядом для захисту інтересів польських фермерів, відповідають національному праву, праву ЄС і міжнародному праву".

Також він висловив занепокоєння нещодавньою публічною заявою вищих представників української влади, "яка нав'язує однобокий погляд на багатоаспектну проблему експорту української сільгосппродукції до сусідніх країн".

"Заступник міністра Яблонський висловив сподівання, що як політика, що проводиться українською владою, так і їхні публічні комунікації відображатимуть реальний характер польсько-українських відносин, як теперішніх, так і історичних, з урахуванням безпрецедентної допомоги, що надається Польщею та поляками українському населенню й державі, а також усього спектра нашого доброго співробітництва", - заявили в  МЗС Польщі.

Нагадаємо, 19 вересня президент Володимир Зеленський на Генеральній асамблеї ООН зазначив, що йому тривожно бачити, як "дехто в Європі грає в солідарність у політичному театрі", перетворюючи постачання зерна на трилер й допомагаючи "підготувати сцену для московського актора".

У свою чергу президент Польщі Анджей Дуда порівняв дії Києва із ситуацією потопельника і висловив вимогу пам'ятати про допомогу.

Як повідомлялося, через заборону на імпорт зерна Україна подає позов у ВТО на Польщу, Угорщину, Словаччину. 

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті