Через заборону на імпорт зерна Україна подає позов у ВТО на Польщу, Угорщину, Словаччину

Україна подає позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на Польщу, Угорщину, Словаччину через заборону на імпорт зерна. Про це повідомив заступник міністра економіки і торгівлі – торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю Politico, опублікованому 18 вересня.

"Важливо довести, що ці дії юридично неправомірні. І тому завтра ми розпочнемо судовий розгляд", – сказав Качка.

Коментуючи запровадження односторонніх заборон із боку Польщі, Угорщини та Словаччини на українське зерно після рішення Європейської комісії зняти обмеження, торгпред України сказав: "На наш погляд, ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про тотальну недовіру до Єврокомісії".

Качка вважає, що відкрита непокора Брюсселю з боку Польщі, Угорщини та Словаччини була не просто внутрішньою справою ЄС, а спричинила те, що він назвав "найбільшою системною проблемою".

"Протягом багатьох років саме Європейська комісія є посередником у торговельних переговорах й інститутом торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі", - сказав Качка і додав, що, на його думку, "системний підхід Будапешта й Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці буде проблемою для ЄС у цілому, тому що тут немає єдності".

"Я думаю, що весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться щодо торговельних партнерів і свого Союзу, тому що це може впливати й на інші держави", - наголосив також Качка.

Раніше повідомлялось, що Польща погрожує блокувати вступ України до ЄС, якщо не вирішиться питання експорту зерна.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті