Польща погрожує блокувати вступ України до ЄС, якщо не вирішиться питання експорту зерна

Польща може блокувати вступ України до Євросоюзу, якщо не вирішиться питання експорту зерна. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, - повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

"Якщо ми сьогодні не створимо ці інструменти, Польща точно не погодиться на вступ України до ЄС. Коли Польща вступила до Євросоюзу, нам довелося виконати нав'язані умови. І ми повинні поставити умови для України", - сказав Телус.

За його словами, на тій базі, яка існує на цей момент, польське сільське господарство ніколи не переможе українське сільське господарство, тому позиція Польщі настільки сильна.

Україна зі свого боку повідомила, що може заборонити ввезення польських фруктів і овочів.

У середині вересня Єврокомісія не продовжила ембарго на імпорт зерна з України до країн, що межують із нею. Термін дії заборони закінчився 15 вересня.

Влада Польщі у відповідь оголосила, що вона не зніме заборони на ввезення українських сільгосппродуктів. Такий самий указ підписав прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Пізніше з аналогічним рішенням виступила Словаччина. Румунія ще раніше заявляла про схожі наміри, але погодилася розглянути план регулювання українського експорту. Таким чином, з усіх прикордонних до України країн виконати європейське рішення згодна тільки Болгарія.

Україна подасть позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Угорщини, Польщі та Словаччини через їхню відмову скасувати заборону на українську сільськогосподарську продукцію. Про це 18 вересня заявив заступник міністра економіки і торговий представник країни Тарас Качка.

Як повідомлялося, ЄС закликає Польщу, Угорщину та Словаччину до конструктиву в питанні зерна з України.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті