Поранена 59-річна мешканка Лисичанська стала обличчям проєкту "Незламна краса"

Вчителька з Лисичанська Олена Свєтлова, яка була важко поранена під час боїв за місто у червні 2022 року, стала обличчям проєкту "Незламна краса" Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ, повідомляється на сторінці центру у Facebook "UNBROKEN Ukraine" 17 липня.

"Олені Свєтловій - 59 років. Вона вчителька хімії, біології та основ здоров’я. Все життя навчала дітей у рідному Лисичанську. 20 червня 2022 року Олена йшла в парк нарвати липи та потрапила під обстріл, – йдеться в повідомленні. – Уламок російського снаряда влучив жінці просто в око. Першу допомогу їй надавали українські військові медики. Потому було Дніпро, і майже три тижні в комі. А згодом Олену відправили до Львова – в Центр НЕЗЛАМНІ".

Зазначається, що лікарі відділення щелепно-лицевої хірургії зробили Олені складну реконструктивну операцію. Розпочали з відновлення м’яких тканин.

"Аби закрити дірку, на її місце хірурги приживили клапоть із чола. І лише після цієї операції - вперше з моменту травми - жінка таки наважилася на себе глянути", - кажуть медики.

У Центрі ментального здоров’я Центру НЕЗЛАМНІ Олена також пройшла курс тілесно-орієнтованої психотерапії. Нині вона живе у Львові – у модульному містечку для переселенців. Звідси дистанційно проводить уроки своїм лисичанським учням.

"Під час відеоуроків камера вчительки вимкнена. Вона не хоче, аби діти бачили її такою. Увімкнути камеру Олена збирається після другої реконструктивної операції", - зауважують лікарі.

Уточнюється, що в ході другого етапу реконструкції обличчя жінки хірурги мають відновити кістковий дефект. Мова про кістки спинки носа та підочної ділянки. Буде це штучний протез чи хрящ з власного ребра Олени – хірурги ще дискутують та радяться із закордонними колегами. Хочуть обрати найліпший варіант.

Раніше з відео повідомлялось, що в лікарні Львова відбулося весілля медсестри з Лисичанська, яка через вибух втратила обидві ноги.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті