Попри війну Київська бієнале цьогоріч відбудеться в Україні і трьох європейських країнах

Міжнародний форум сучасного мистецтва Київська бієнале, що проводиться раз на два роки в українській столиці, цьогоріч відбудеться попри війну. Про це повідомили організатори бієнале у соціальних мережах.

"В умовах нищівної війни Росії проти України перспектива комплексного втілення бієнале у Києві довго виглядала дуже непевно – чи й зовсім нереалістично. Однак п’ята Київська бієнале відбудеться", – зазначили організатори.

Також вони додали, що бієнале відкриється у Києві у жовтні 2023 року й завершиться у Берліні у 2024 році.

За словами оргкомітету, мета цьогорічної бієнале – реінтегрувати українську мистецьку спільноту, розділену та розпорошену по всій Європі через війну та створити умови для осмислення культурних, соціальних, політичних та екологічних проблем, з якими зараз стикається Україна.

Українські інституції в Києві, Івано-Франківську й Ужгороді та виставкові зали Відня, Варшави й Берліна надали платформи для виставок і подій за участю українських митців та їхніх колег з інших країн, а ще – для дискусій, перформансів і освітніх заходів. Разом ці інституції складають кураторський консорціум, що спільно творить концептуальну основу, у межах якої формуються локальні програми Київської бієнале.

Стратегія Київської бієнале, розроблена під час чотирьох попередніх випусків проєкту, об’єднує художню діяльність, критичне знання й суспільну заангажованість у часи надзвичайного стану. В такому контексті «кураторство» виходить далеко за межі свого сучасного значення мистецько-організаційної практики й набуває нового cенсу, який водночас повертає нас до початкового смислу кураторства як відновлення та зцілення.

Задум та організація Київської бієнале 2023: Центр візуальної культури (Київ) спільно з tranzit.at (Відень), tranzit.org (Братислава, Будапешт, Бухарест, Клуж, Ясси, Прага та Відень), Музеєм сучасного мистецтва у Варшаві, Музейним кризовим центром (Львів), проєктом «Other Edges», Довженко-Центром (Київ), галереєю «Асортиментна кімната» (Івано-Франківськ) та резиденцією «Sorry, No Rooms Available» (Ужгород).

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті