Понад 2400 керованих авіабомб застосували росіяни проти України від початку червня, з них близько 700 - проти Харківщини - Зеленський

Російські окупанти застосували понад 2400 керованих авіабомб проти України від початку місяця. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні 22 червня. 

"Лише від початку цього червня росіяни застосували проти України вже більш ніж 2400 керованих авіабомб, із них близько 700 - проти Харківщини, проти наших позицій, проти наших міст і громад на Харківщині. Завдаються такі російські удари й по Донеччині, і по інших наших прифронтових та прикордонних регіонах просто щоденно", - сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна потребує необхідних сил і засобів, щоб знищувати носії цих бомб, зокрема російську бойову авіацію там, де вона є.

"Я вдячний усім партнерам, вдячний Америці за сильне рішення, яке допомогло нам стабілізувати ситуацію в прикордонні Харківщини, - ми отримали змогу знищувати російські ракетні пускові установки поблизу кордону та скупчення російських окупантів. Такі рішення потрібно продовжувати. Значне зниження російського ракетного терору проти Харкова та області доводить, що це абсолютно реально - убезпечити наші міста й наші громади від російських бомб. Тому сучасні системи ППО для України - "петріоти", і прискорення тренування наших пілотів для F-16, і, що особливо важливо, достатня далекобійність нашої зброї - це те, що справді необхідно. Необхідно для захисту життя - і виключно для цього", - сказав також Президент України. 

Зеленський підкреслив, що у Харкові ще триває розбір завалів на місці влучання російської авіабомби. 

"Чотири керовані авіабомби вдарили по місту - це абсолютно прорахований терор. Одна з бомб зруйнувала житловий будинок у центральній частині міста, поруч з автовокзалом. Станом на зараз відомо про більш ніж 40 поранених і травмованих у місті. Усім надається необхідна допомога. Три людини у Харкові загинули від сьогоднішніх ударів. Рятувальна операція складна - був обвал конструкцій будинку", - сказав Зеленський.

Раніше повідомлялось, що в Харкові щонайменше 25 поранених, серед госпіталізованих - діти. Зеленський заявив, що "терор керованими авіабомбами має бути зупинений".

Статті

Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Всі статті