Понад 17 тисяч сімей придбали житло за програмою "єОселя"

За програмою пільгової іпотеки "єОселя" видано 17 тис. 16 кредитів загальною сумою 28 млрд 73 млн грн, повідомила пресслужба  оператора програми ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло").

Програму доступної іпотеки "єОселя" запустило у жовтні 2022 року Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та "Укрфінжитло".

"17 тис. кредитів, близько 11 тис. дітей, забезпечених житлом, і понад 1 млн кв. м житлової площі — такі результати програми на сьогодні. Після оновлення програми в листопаді минулого року дедалі більше людей купує житло саме в новобудовах: якщо торік їх було 33%, то цього року — майже 60%. Це хороший стимул для будівельного ринку, який активно відновлюється", — цитується у релізі перша віцепрем’єр - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За весь час дії програми найбільше позичальників серед військовослужбовців та силовиків. Програмою іпотеки під 3% скористались 8 930 таких позичальників, що становить 52% від усіх кредитів по "єОселі".

На другому місці – українці без прив’язки до професії, які можуть скористатися програмою під 7%. Це 4 105 кредитів (24% від усіх позичальників).

Далі йдуть педагоги та медики – 1 345 та 1 341 кредит відповідно, внутрішньо переміщені особи – 566, ветерани – 379, науковці – 350.

"Запущена в непростий час "єОселя" перетворилась з "пілоту" на національний інструмент підтримки українців та стимулювання економіки. Сьогодні ми можемо вже говорити про неї як про один з інструментів відбудови країни. Вже з початку 2025 року купівля по "єОселі" квартир так званого "першого продажу", тобто повністю нового житла, в якому ще ніхто не жив, – вже 1 274, або майже 60%. З них 411 квартир, які українці придбали у перевірених забудовників на етапі зведення", - повідомив голова правління "Укрфінжитла" Євген Мецгер.

Наразі в програмі бере участь 101 акредитований банками-партнерами забудовник, які пропонують квартири у 226 будинках, що будуються.

"Ми не припиняємо роботу із забудовниками, аби ще більше об’єктів українці могли придбати по "єОселі" саме на етапі зведення. Це дає людям вибір житла, спонукає їх залишитися в країні, а економіці – зростання через стимулювання будівництва та створення робочих місць", – підкреслив  Мецгер.

Нагадаємо, раніше Кабмін розширив програму "єОселя" на всіх українців без власного житла. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті