Кредити за програмою "еОселя" на власне житло у цьому році отримали понад 1 300 українців

У 2025 році 1 345 українських родин отримали кредити на власне житло на загальну суму понад 2,4 млрд грн за програмою доступної іпотеки єОселя. Всього за весь час дії програми 16 185 громадян отримали кредити на понад 26,5 млрд грн. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, - пише 1 квітня пресслужба відомства.

«Найбільшим попитом програма користується серед військовослужбовців та правоохоронців. Зокрема, для цієї категорії громадян, а також для медиків, педагогів, науковців та членів їхніх сімей діє пільгова ставка у 3%. Для інших громадян без житла, зокрема й учасників бойових дій, ветеранів та ВПО ставка іпотеки становить 7%», — зазначив Андій Телюпа.

Загалом за минулий тиждень українці отримали 60 кредитів на 106 млн грн. Зокрема, кредити під 3% отримали: 

  • 25 військовослужбовців та силовиків
  • 1 медик
  • 2 педагоги

Кредити під 7% отримали:

  • 24 українці без власного житла
  • 7 ВПО
  • 1 ветеран

За типом нерухомості кредити на житло у перший продаж отримали 39 українців, з них на стадії будівництва — 14 об’єктів, також 21 кредиті видано на житло на вторинному ринку.

Довідково: Програма єОселя є однією зі складових політики «Зроблено в Україні», яка спрямована на стимулювання попиту на українські продукти та одночасно на створення сприятливих умов для розвитку виробництва. Програма стартувала в жовтні 2022 року. Реалізовують її у Міністерстві економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Sense Bank, Банк Кредит Дніпро, ТАСКОМБАНК, BISBANK, Радабанк.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті