Помер режисер "Твін Піксу" та "Малголленд Драйв" Девід Лінч

У віці 78 років помер американський режисер Девід Лінч, відомий за такими роботами, як «Твін Пікс», «Малголленд Драйв» та «Синій оксамит». Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на заяву сім’ї режисера. 

У заяві не вказуються обставини смерті режисера. Натомість зазначається, що сім’я буде вдячною за «приватність у цей час».

«Тепер у світі, коли його більше немає з нами, велика діра. Але, як би він сказав: „Слідкуйте за пончиком, а не за діркою“. Це прекрасний день з золотим сонечком і блакитним небом», — йдеться в повідомленні.

Девід Лінч, відомий своїм унікальним режисерським стилем, що поєднує сюрреалізм та психологічний трилер, народився в штаті Монтана, США. 

Його батько працював у Міністерстві сільського господарства, а мати була репетитором. Через роботу батька сім’я часто переїжджала.

Професійне навчання Лінч розпочав у Коркоранській школі мистецтв і дизайну у Вашингтоні, а потім перейшов до Школи Музею образотворчих мистецтв у Бостоні. Проте, незадоволений освітою, кинув художню школу та поїхав разом із товаришем подорожувати Європою.

Повернувшись із подорожі, майбутній режисер вступив до Пенсильванської академії образотворчих мистецтв у Філадельфії, де почав експериментувати з поєднанням живопису та анімації.

У 1977 році Лінч дебютував з повнометражним фільмом «Голова-гумка», що став класикою завдяки своїй атмосфері тривожності та абсурду. Сам Лінч описував цей фільм як «сон про темні та тривожні речі» та називав його своїм «найбільш духовним фільмом».

Серед інших видатних робіт Девіда Лінча: «Людина-слон» (1980), «Дюна» (1984), «Синій оксамит» (1986), «Загублене шосе» (1997) та «Малголленд Драйв» (2001).

З Лінчем пов’язаний серіал «Твін Пікс», хоча це не була повністю його робота, і він не брав участь у створенні всіх епізодів. Однак додав цьому телешоу сюрреалістичної та загадкової атмосфери. Зрештою, Лінчу вдалося без компромісів втілити свої мистецькі ідеї, коли він зрежисував третій сезон серіалу, що вийшов у 2017 році.

Останній повнометражний фільм Лінч вийшов у 2006 році. Він має назву «Внутрішня імперія», триває три години й вважається однією з найбільш загадкових і експериментальних робіт режисера.

Режисер тричі висувався на «Оскар» за найкращу режисуру, але жодного разу не отримав статуетки. У 2019 році Американська академія кінематографічних мистецтв і наук відзначила Лінча почесною нагородою за його «незабутній внесок у кіно».

Лінч також здобув нагороду за найкращу режисуру в Каннах за «Малголленд Драйв». А його стрічку «Дикі серцем» (1990) відзначили «Золотою пальмовою гілкою» — найвищою нагородою Каннського кінофестивалю.

Девід Лінч двічі відвідував Україну, а 25 лютого 2022 року він виступав із засудженням російського вторгнення, закликавши главу РФ  Путіна зупинити агресію.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті