Польща буде переконувати Євросоюз закуповувати боєприпаси для України за межами Європи

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький планує переконувати лідерів Європейського Союзу закуповувати боєприпаси для Збройних сил України за межами Європи. Про це він заявив в інтерв'ю RMF 24, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я буду переконувати їх, тому що боєприпаси потрібні дуже швидко. Оскільки у нас немає таких боєприпасів тут, у Європі, в достатній кількості, ми повинні купувати їх ззовні так само, як Польща зараз купує суперсучасну зброю К2, К9 і Abrams з-за кордону", - пояснив Моравецький.

Він зазначив, що за межами Євросоюзу є країни, які мають набагато більші запаси боєприпасів, ніж члени ЄС.

Прем'єр-міністр також нагадав, що налагоджувати контакти необхідно заздалегідь, оскільки низка країн зберігає нейтралітет у питанні постачання зброї.

"Із цього потрібно починати. Ми можемо це зробити лише в тому випадку, якщо той, хто продає, нам дасть дозвіл на експорт, дасть дозвіл на передачу цих боєприпасів. Ми, звичайно, надійний партнер, тому будемо робити це тільки за згодою", - наголосив він.

Нагадаємо, Велика Британія передасть Україні снаряди зі збідненим ураном для танків Challenger 2. 

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті