Польща розмістить HIMARS поблизу кордону з Калінінградською областю РФ

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак анонсував, що ракетні системи залпового вогню HIMARS, придбані у США, нададуть підрозділам 16-ї механізованої дивізії в Ольштині біля Калінінградської області росії. Його слова сьогодні, 17 березня, цитує Dziennik Gazeta Prawna, повідомляє "Європейська правда".

Про нові види озброєння, які будуть взяті на озброєння польською армією, голова Міноборони країни розповів в Ольштині під час складання присяги солдатами добровільної строкової військової служби та Сил територіальної оборони.

"Наше завдання - зміцнити польську армію таким чином, щоб Путін і ті, хто сьогодні відбудовує імперію зла, не наважилися напасти на Польщу. Ми створюємо нові військові частини та оснащуємо їх новою технікою", - наголосив він.

Як приклад Блащак навів південнокорейські танки K2 та самохідні гаубиці K9, які вже перебувають на озброєнні 16-ї механізованої бригади, та додав, що ракетні установки HIMARS, замовлені у 2019 році, також увійдуть до її оснащення.

"16-та механізована дивізія з кожним тижнем стає дедалі сильнішою і сильнішою, як силою воїнів, так і технікою, яку вона має на озброєнні", - наголосив Блащак, нагадавши, що підрозділи дивізії дислокуються поблизу кордону з російською Калінінградською областю.

Перший контракт на придбання 20 американських реактивних систем залпового вогню HIMARS було підписано у 2019 році. Очікується, що їх буде поставлено у 2023 році. Крім того, минулого року Польща повідомила про плани замовити ще близько 500 HIMARS.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті