Польща розмістить HIMARS поблизу кордону з Калінінградською областю РФ

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак анонсував, що ракетні системи залпового вогню HIMARS, придбані у США, нададуть підрозділам 16-ї механізованої дивізії в Ольштині біля Калінінградської області росії. Його слова сьогодні, 17 березня, цитує Dziennik Gazeta Prawna, повідомляє "Європейська правда".

Про нові види озброєння, які будуть взяті на озброєння польською армією, голова Міноборони країни розповів в Ольштині під час складання присяги солдатами добровільної строкової військової служби та Сил територіальної оборони.

"Наше завдання - зміцнити польську армію таким чином, щоб Путін і ті, хто сьогодні відбудовує імперію зла, не наважилися напасти на Польщу. Ми створюємо нові військові частини та оснащуємо їх новою технікою", - наголосив він.

Як приклад Блащак навів південнокорейські танки K2 та самохідні гаубиці K9, які вже перебувають на озброєнні 16-ї механізованої бригади, та додав, що ракетні установки HIMARS, замовлені у 2019 році, також увійдуть до її оснащення.

"16-та механізована дивізія з кожним тижнем стає дедалі сильнішою і сильнішою, як силою воїнів, так і технікою, яку вона має на озброєнні", - наголосив Блащак, нагадавши, що підрозділи дивізії дислокуються поблизу кордону з російською Калінінградською областю.

Перший контракт на придбання 20 американських реактивних систем залпового вогню HIMARS було підписано у 2019 році. Очікується, що їх буде поставлено у 2023 році. Крім того, минулого року Польща повідомила про плани замовити ще близько 500 HIMARS.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті