Половину Маріуполя мають намір поновити за 10 років. Ціна питання 14 млрд євро - Бойченко

Відновлення половини Маріуполя після звільнення займе 10 років і коштуватиме 14 мільярдів євро. Про це в інтерв'ю "Буквам" заявив міський голова Вадим Бойченко.

"Запланували ми так, що за 10 років ми відбудуємо пів міста, вартість цього становитиме орієнтовно 14 мільярдів євро", - заявив Бойченко.

Причому продумувати майбутнє відновлення міста місцева влада почала вже зараз. Зокрема, нові партнери міста вже виділили 4 мільйони євро на формування плану відновлення.

"Тобто найближчим часом, за пів року, не чекаючи деокупації, ми підрахуємо збитки, які завдала РФ, також ми дивимося, що потрібно для відновлення", - додав Бойченко.

Також міська влада Маріуполя хоче спільно з жителями сформувати новий образ міста. Для цього разом із "американськими друзями", які 7 років до цього допомагали місту, буде складено архітектурний каталог.

"Ми розмістимо цей каталог і маріупольці обиратимуть з варіантів, яка частина міста як відновлюватиметься. У нас вже є такий досвід спілкування з місцевою громадою у 2018 році", - додав Бойченко.

Нагадаємо, Бойченко висловив упевненість, що ЗСУ звільнять Маріуполь від росіян до січня 2023 року.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті