Чукча йшов "на будівельні роботи", а опинився на війні в Україні й у полоні: "Командир вистрілив мені у сідницю, але я втік"

Державна прикордонна служба України розмістила відео допиту полоненого російського солдата з Магаданської області - Матвія Айняургіна, 1984 року народження, який розповів про приниження та беззаконня у російській армії.

"Там "обнуляють". Можуть ногу тобі прострілити, можуть ще щось… Командир вистрілив мені у сідницю, але я втік", – розповідає про ситуацію в армії РФ полонений, який за національністю є чукча.

За словами Айняургіна, він підписав контракт з міноборони РФ, яке обіцяло роботу з будівництва в тилу російської оборони, але потрапив до ПВК "Ветерани" при 55 окремій мотострілецькій бригаді РФ.

Був взятий в полон Силами оборони України на одному з напрямків фронту.

Раніше повідомлялось, що під Херсоном велика група російських "чмобиків" вбила командира і здалася зі зброєю в полон.

Статті

Країна
26.02.2026
16:41

Справа не в територіях! Або без соплів про те, чому не можна здавати Донбас

Мир на умовах однієї сторони — це і є капітуляція. Тобто в такому разі Київ де-факто визнає свою поразку у війні та перемогу Москви. Але об'єктивних причин іти на таке у Зеленського немає.
Світ
25.02.2026
11:21

«На жаль, застосування ядерної зброї може стати реальністю». Російські ЗМІ про Україну

У разі появи на українській території ядерної зброї західного виробництва це може бути розцінено Москвою як пряма підстава для подальшої ескалації. Більш того, такий крок здатний спровокувати розширення конфлікту за межі України.
Донбас
22.02.2026
17:35

Іспанський сором «звільненої» Авдіївки. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Очевидно, що пропаганда окупованого Донбасу любить ура-патріотичні інформаційні приводи. Найціннішими вважаються річниці перемог минулого і, звичайно ж, успіхи так званої «СВО». Так, минулого тижня колабораціоністська влада згадала про те, що два...
Всі статті