Полк Кастуся Калиновського провів у Києві конференцію щодо "стратегії звільнення Білорусі" - ЗМІ

Полк Кастуся Калиновського провів у Києві конференцію щодо "стратегії звільнення Білорусі". Про це повідомляє Телеграм-канал "DW Главное".

"У перервах між боями з російською армією полк Кастуся Калиновського (ПКК) - найбільше формування білоруських добровольців у складі ЗСУ - провів у Києві свою першу політичну конференцію "Шлях да волі" ("Шлях до свободи"). Перед делегатами стояло амбітне завдання - "затвердити концепцію стратегії визволення Білорусі", - йдеться в повідомленні.

Стверджується, що ГУР (Головне управління розвідки Міноборони України - "ОстроВ") наполягло на конспірації форуму: учасників реєстрували через анонімний бот, забороняли брати із собою сумки і телефони та не повідомляли точної адреси аж до самого початку заходу. До оргкомітету конференції добровольці покликали також представників демократичних рухів - зокрема офіс Світлани Тихановської, Координаційну раду та Об'єднаний перехідний кабінет.

Зазначається, що обговорення стратегії визволення почалося з презентації форми і відзнак майбутніх Збройних сил демократичної Білорусі.

"Амбіцій стати кістяком такої визвольної армії полк Калиновського не приховує, хоча й залишається формально частиною ЗСУ. Готовність змінювати владу в Білорусі, зокрема й силовим шляхом, - чи не головна ідея, що об'єднує бійців ПКК найрізноманітніших політичних поглядів", - зазначається в повідомленні.

Як повідомлялося, президенти Литви, Латвії та Польщі на форумі ООН у Дубаї відмовилися від спільного фото через присутність Лукашенка.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті