Погана погода внесла корективи у дії окупантів на південному фронті - Гуменюк

Погіршення погоди змусило російських загарбників зменшити використання керованих авіабомб на прифронтових територіях - за минулу добу зафіксовано 12 випадків. Про це повідомила в ефірі Українського радіо речниця Оперативного командування "Південь" Наталя Гуменюк.

"Ситуація на південному фронті залишається досить складною і напруженою. Ворог не відмовився від своїх планів і навіть погана погода не зупиняє його намірів, хоча вносить певні корективи. Зокрема, бачимо, що трошки зменшилося використання ними керованих авіабомб на прифронтових територіях. За минулу добу вони застосували 12. Це надзвичайно мало в порівнянні з тим, що було раніше. Але все ж таки кожна з таких бомб несе 500 кілограмів тротилового еквіваленту і дуже велику руйнівну силу", - підкреслила вона.

За її словами, є очевидне переорієнтування ворога, зокрема тактичної авіації, на використання ракет. 

"Тобто вони випробовують напрямки, за якими, цілком ймовірно, пізніше застосовуватимуть удари по енергетиці. Іншого масштабу ракетні удари. Зараз вони точкові, але цілком ймовірно, що це така собі розвідка боєм", – припускає Гуменюк.

Авіація ворога завдає до 70 обстрілів за добу, сказала речниця.

"Руйнування завдаються, як і раніше, по цивільній інфраструктурі, по житловому сектору. Ворог б'є не прицільно, працює по лікарнях, бібліотеках, навчальних закладах. Тобто обстрілює цілі райони, де може бути місцеве населення. Це тактика росіян, пов'язана з продукуванням терору, щоб потім звинувачувати Сили оборони. Росіяни це роблять і на правому, і на лівому березі Дніпра", - підкреслила Гуменюк.

Нагадаємо, раніше у Силах оборони Півдня повідомили, для чого потрібна термінова зачистка окупантів на лівому березі Херсонщини. 

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті