Підозру отримали троє чиновників РФ, які організували перекидання військ на фронт через Бердянський морський порт

СБУ повідомила про підозру урядовцям РФ, які задіяли Бердянський морпорт для перекидання російських військ на фронт. Про це повідомило відомство в Телеграм 27 березня.

"Служба безпеки зібрала доказову базу на ще трьох російських високопосадовців, які причетні до ведення агресивної війни проти України", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мова йде про:

- Олександра Пошивая, заступника міністра транспорту РФ;

- Захарія Джіоєва, керівника федерального агентства морського та річкового транспорту росії;

- Сергія Сафонічева, очільника федеральної установи "Адміністрація морських портів Азовського моря" країни-агресора.

Після захоплення Бердянська ці чиновники організували використання місцевого морського торговельного порту для потреб міноборони РФ. Фігуранти задіяли цивільні судна морпорту для перекидання російських військ до тимчасово окупованих регіонів півдня України. 

"Це стало особливо актуальним для кремля після вибуху на Керченському мосту, коли було порушено логістичні шляхи загарбників та їхнє забезпечення через тимчасово окупований півострів", - пише СБУ.

Крім того, фігуранти організували зведення на території Бердянського морпорту та його акваторії російських фортифікаційних споруд і загороджень.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Пошиваю, Джіоєву та Сафонічеву про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (пособництво у веденні агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Оскільки фігуранти перебувають на території РФ, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Раніше повідомлялось, що підозру отримали двоє російських генералів, які наказали замінувати "зерновий коридор" й обстрілювати українські енергооб’єкти.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті