Переговори з Молдовою про вступ до ЄС можуть початися до кінця року: Європарламент ухвалив резолюцію

Європарламент на засіданні 19 квітня ухвалив резолюцію, в якій рекомендував почати переговори з Молдовою про її вступ до Євросоюзу до кінця 2023 року, - пише "Радіо Свобода".

«Європарламентарі підтверджують свою підтримку перспективному членству Молдови в ЄС після того, як країна подала заявку 2022 року, визнаючи прогрес молдовського уряду в реформах і приведення законодавства до рівня ЄС. Вони закликають почати переговори про приєднання до ЄС до кінця 2023 року, якщо Молдова виконає дев’ять кроків, визначених Європейською комісією, необхідних для початку переговорів», – йдеться на сайті Європарламенту.

У резолюції наголошується, що вступ Молдови до ЄС «був би геостратегічною інвестицією в об’єднану та сильну Європу».

Президентка Молдови Майя Санду зазначила, що сьогодні «Молдова ще раз підтвердила, що її чекають у великій європейській родині».

У червні минулого року країни Євросоюзу схвалили рішення про надання Молдові та Україні статусу кандидатів на вступ до блоку. Дві країни одночасно подали заявки на отримання такого статусу, але Молдова випередила Україну завдяки отриманій рекомендації про початок переговорів.

Офіційний Київ також наполягав, що переговори про вступ до Євросоюзу мають розпочатися до кінця 2023 року. Однак такого рішення поки що немає.

Євросоюз вимагає від України здійснення семи важливих реформ: щодо судової реформи (зокрема, Конституційного суду, функціонування Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів); боротьби з корупцією; з відмиванням грошей; реформи правоохоронного сектору; впровадження антиолігархічного законодавства; реформи медіасфери; реформи законодавчої бази щодо нацменшин.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті