Переговори з Молдовою про вступ до ЄС можуть початися до кінця року: Європарламент ухвалив резолюцію

Європарламент на засіданні 19 квітня ухвалив резолюцію, в якій рекомендував почати переговори з Молдовою про її вступ до Євросоюзу до кінця 2023 року, - пише "Радіо Свобода".

«Європарламентарі підтверджують свою підтримку перспективному членству Молдови в ЄС після того, як країна подала заявку 2022 року, визнаючи прогрес молдовського уряду в реформах і приведення законодавства до рівня ЄС. Вони закликають почати переговори про приєднання до ЄС до кінця 2023 року, якщо Молдова виконає дев’ять кроків, визначених Європейською комісією, необхідних для початку переговорів», – йдеться на сайті Європарламенту.

У резолюції наголошується, що вступ Молдови до ЄС «був би геостратегічною інвестицією в об’єднану та сильну Європу».

Президентка Молдови Майя Санду зазначила, що сьогодні «Молдова ще раз підтвердила, що її чекають у великій європейській родині».

У червні минулого року країни Євросоюзу схвалили рішення про надання Молдові та Україні статусу кандидатів на вступ до блоку. Дві країни одночасно подали заявки на отримання такого статусу, але Молдова випередила Україну завдяки отриманій рекомендації про початок переговорів.

Офіційний Київ також наполягав, що переговори про вступ до Євросоюзу мають розпочатися до кінця 2023 року. Однак такого рішення поки що немає.

Євросоюз вимагає від України здійснення семи важливих реформ: щодо судової реформи (зокрема, Конституційного суду, функціонування Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів); боротьби з корупцією; з відмиванням грошей; реформи правоохоронного сектору; впровадження антиолігархічного законодавства; реформи медіасфери; реформи законодавчої бази щодо нацменшин.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті