Павлоград та Синельникове на Дніпропетровщині скоро можуть отримати нові назви. Остаточне рішення за ВР

Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування підтримав перейменування 109 населених пунктів у межах деколонізації. Про це у Фейсбук повідомив народний депутат Роман Лозинський 20 березня. 

За його словами, два міста Дніпропетровщини отримають нові назви: Павлоград стане містом Матвіїв, а Синельникове — Ріднопіллям.

"Це викликає різні позиції, але це рішення також історичне. І ми декомунізуємо нашу країну разом", — зазначив депутат.Остаточну зміну назв має затвердити голосування депутатів Верховної Ради. За словами Лозинського, таке голосування очікується вже незабаром.

Нагадаємо, у 2023 році було ухвалено Закон "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Як повідомлялося, у  громадах Донеччини триває декомунізація: нові назви вулиць з'являться у Лимані та Селидовому. 

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті