У громадах Донеччини триває декомунізація: нові назви вулиць з'являться у Лимані та Селидовому

Лиманська та Селидівська громади на Донеччині обирають нові назви для вулиць, які мають перейменувати у рамках третього етапу декомунізації. Про це йдеться в документах, опублікованих на сайтах міських адміністрацій.

Громадські обговорення у формі е-консультацій триватиме до кінця березня. Щоб гуртом визначитись щодо нових назв, треба заповнити анкету опитування. Участь можуть взяти окремі жителі громад та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Робоча група з питань перейменування вулиць, провулків тощо на території населених пунктів Лиманської громади пропонує зміни у назвах 42 об'єктів топоніміки. Для деяких із них є по кілька запропонованих перейменувань. 

Так, для нової назви пр. Гагаріна пропонують 4 варіанти - ім. Леоніда Каденюка / Світлий / Космонавтики / Зоряний.

У місті також може з'явитися вул. Героїв Крут замість Ватутіна, вул. Я. Мудрого замість Пушкіна, вул. Райдужна замість Білгородської, вул. Ялинкова замість Маяковського, вул. М. Коцюбинського замість Кизима та інші.

В той же час у Селидівській громаді залишилось перейменувати 5 вулиць, які підпадають під декомунізацію. Чотирьом з них пропонують присвоїти імена загиблих захисників України.

Так, вул. Першотравневу в Українську можуть перейменувати на честь загиблого 21-річного бійця 128-ї бригади Дениса Самофала. Вул. Центральну в смт Цукурине планують назвати ім'ям Володимира Іванова, який загинув на полі бою в Новоселівському на Луганщині.

У самому Селидовому вул. К. Маркса пропонують назвати в пам'ять про загиблого військовослужбовця Олександра Цахніва, а вул. Карбишева змінити на вул. Євгена Предатька, бійця тероборони, який загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Загалом у Селидівській громаді перейменували майже 60 вулиць, що названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з радянською пропагандою. У населених пунктах з’явились вулиці Захисників України, Незалежності, Незламності, Європейська, ім. Марії Примаченко, Леоніда Каденюка, Ліни Костенко, Михайла Грушевського, Ярослава Мудрого, Петра Сагайдачного та інші.

Як повідомлялося, у Дружківці та Новогродівці на Донеччині завершили дерусифікацію вулиць і провулків.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті