Парламент Канади ухвалив резолюцію про засудження депортації дітей з України до РФ

Нижня палата парламенту Канади одностайно ухвалила резолюцію про засудження депортації українських дітей до росії, назвавши такі дії окупантів воєнними злочинами та геноцидом. Відповідну резолюцію було винесено на голосування парламенту резолюцію депутатом від Квебецького блоку Стефаном Бержероном Монтервілем, повідомляє Укрінформ.

"Палата громад рішуче засуджує російську владу за воєнні злочини та геноцид, що полягає у примусовій депортації українських дітей на територію РФ з використанням обурливого процесу, відомого як "фільтрація"", - зазначається у тексті документа.

Резолюція також вимагає від росії "негайно припинити цю практику й безпечно повернути дітей в Україну".

За словами Бержерона, щонайменше 19 тисяч українських дітей було незаконно вивезено російськими загарбниками.

"Основний геноцидний намір цих підлих вчинків очевидний: русифікувати цих дітей і знищити усі їхні культурні ознаки. Я вже мовчу про невимовний біль від розлучення цих дітей із родинами", - наголосив канадський чиновник.

Як повідомлялося, росіяни планують "перевиховати" ще 10 тисяч українських дітей. 

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті