Папа Римський зробив скандальну заяву, закликавши російську молодь "…не відмовлятись від спадщини великої матінки росії"

Папа Римський Франциск заявив російській молоді, що вони є "спадкоємцями великої імперії" і закликав не відмовлятися від спадщини катів українського народу – Петра I й Катерини II. Цю заяву понтифік зробив під час онлайн-зустрічі з католицькою молоддю Санкт-Петербурга 25 серпня (запис оприлюднено 27 серпня).

"Ніколи не забувайте про спадщину. Ви спадкоємці великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії – великої, освіченої, [країни] великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, ви спадкоємці великої матінки Росії, йдіть вперед з цим. І дякую вам. Дякую за ваш спосіб бути, за ваш спосіб бути росіянами", – заявив Папа Римський.

Як підкреслюють українські ЗМІ, "великий правитель" Петро I, про якого згадав Папа, зокрема, влаштував Батуринську різанину, де московські війська вирізали всіх жителів міста, незалежно від віку та статі. За різними оцінками, загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. Також Петро I заборонив друк книг українською та вчинив багато інших дій, спрямованих на ліквідацію незалежності Гетьманщини. А Катерина II відома тим, що проводила політику русифікації України та викорінення гетьманства, знищила останній острівець української незалежності – Запорізьку Січ.

"Що цікаво, тексти виступу Папи Римського Франциска, які опублікувала прес-служба Ватикану та сайт римсько-католицької архієпархії у РФ відрізняються, – пише ТСН. – Vatican News не оприлюднив абзац про "велику Росію", але ці слова Папи можна почути на відео на сайті Римсько-католицької архієпархії в РФ".

Раніше повідомлялось, що до Києва прибув спецпосланець Папи Римського, щоб "уважно вислухати Україну".

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті