Від Криму до Красноярська. Вивезених до Росії українців поміщають у СІЗО та колонії, змушуючи йти воювати

Вивезених з окупованих територій України громадян, які не є військовополоненими, в Росії поміщають у СІЗО та колонії від Криму до Красноярська - кількість місць, в яких їх утримують, зросла в рази за останні місяці і досягла 70. Про це повідомив експерт української правозахисної організації «Центр громадянських свобод» Михайло Сава у коментарі телеграм-каналу «Агентство Новости».

Як мінімум у двох російських колоніях Краснодарського краю українцям пропонують отримувати паспорт Росії та йти воювати.

У жовтні, за підрахунками «Центру громадянських свобод», вивезені з окупованих територій українці перебували у 24 установах ФСВП та двох установах Міноборони та МВС. З того часу кількість місць утримання громадян України зросла як мінімум утричі, виявили правозахисники, які цього року отримали Нобелівську премію миру.

"Багато з утримуваних українців не було заарештовано, їм не було пред'явлено звинувачення, і вони утримуються під вартою лише на тій підставі, що «чинили опір спеціальної військової операції", - каже Сава. До людей, яким надано такий статус, не пускають адвокатів. Захисники можуть пройти лише до тих, на кого порушено кримінальні справи.

"Українців зазвичай тримають там, де їх можна повністю ізолювати від російських ув'язнених – або в окремому корпусі, або в ізольованому секторі всередині корпусу", - каже Сава. Одна з таких установ – побудована цього року СІЗО-2 Сімферополя, в ній, за даними «Центру громадянських свобод», перебувають лише українці. Правозахисники вважають, що ізолятор міг створити спеціально для громадян України.

Утримуваних українців вивозять до Росії через кілька транзитних пунктів, один із основних – СІЗО-2 у Таганрозі Ростовської області.

Загальну кількість громадянських українців, які утримуються в Росії та Криму, оцінити складно, каже Сава: «Ми говорили, що їх не менше 2000 ще до того, як вивезли до Росії ув'язнених з колоній Херсонської області. Звідти щонайменше 1000 осіб було відправлено у чотири колонії на півдні Росії, включаючи ІЧ-14 у станиці Єлизаветинська та ІЧ-2 у селищі Двубратський Краснодарського краю».

В останніх колоніях на херсонських в'язнів чинять тиск, їм пропонують отримати російський паспорт, вийти на волю і вирушити на війну. «Тим, у кого терміни ув'язнення закінчуються найближчим часом, кажуть: ми вас не випустимо, якщо не зміните громадянство, тому що в Росії немає правових підстав звільняти тих, кому призначав терміни український суд», – каже правозахисник. Переважна більшість ув'язнених відмовляються, додав він.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті