Від Криму до Красноярська. Вивезених до Росії українців поміщають у СІЗО та колонії, змушуючи йти воювати

Вивезених з окупованих територій України громадян, які не є військовополоненими, в Росії поміщають у СІЗО та колонії від Криму до Красноярська - кількість місць, в яких їх утримують, зросла в рази за останні місяці і досягла 70. Про це повідомив експерт української правозахисної організації «Центр громадянських свобод» Михайло Сава у коментарі телеграм-каналу «Агентство Новости».

Як мінімум у двох російських колоніях Краснодарського краю українцям пропонують отримувати паспорт Росії та йти воювати.

У жовтні, за підрахунками «Центру громадянських свобод», вивезені з окупованих територій українці перебували у 24 установах ФСВП та двох установах Міноборони та МВС. З того часу кількість місць утримання громадян України зросла як мінімум утричі, виявили правозахисники, які цього року отримали Нобелівську премію миру.

"Багато з утримуваних українців не було заарештовано, їм не було пред'явлено звинувачення, і вони утримуються під вартою лише на тій підставі, що «чинили опір спеціальної військової операції", - каже Сава. До людей, яким надано такий статус, не пускають адвокатів. Захисники можуть пройти лише до тих, на кого порушено кримінальні справи.

"Українців зазвичай тримають там, де їх можна повністю ізолювати від російських ув'язнених – або в окремому корпусі, або в ізольованому секторі всередині корпусу", - каже Сава. Одна з таких установ – побудована цього року СІЗО-2 Сімферополя, в ній, за даними «Центру громадянських свобод», перебувають лише українці. Правозахисники вважають, що ізолятор міг створити спеціально для громадян України.

Утримуваних українців вивозять до Росії через кілька транзитних пунктів, один із основних – СІЗО-2 у Таганрозі Ростовської області.

Загальну кількість громадянських українців, які утримуються в Росії та Криму, оцінити складно, каже Сава: «Ми говорили, що їх не менше 2000 ще до того, як вивезли до Росії ув'язнених з колоній Херсонської області. Звідти щонайменше 1000 осіб було відправлено у чотири колонії на півдні Росії, включаючи ІЧ-14 у станиці Єлизаветинська та ІЧ-2 у селищі Двубратський Краснодарського краю».

В останніх колоніях на херсонських в'язнів чинять тиск, їм пропонують отримати російський паспорт, вийти на волю і вирушити на війну. «Тим, у кого терміни ув'язнення закінчуються найближчим часом, кажуть: ми вас не випустимо, якщо не зміните громадянство, тому що в Росії немає правових підстав звільняти тих, кому призначав терміни український суд», – каже правозахисник. Переважна більшість ув'язнених відмовляються, додав він.

Статті

Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Країна
07.06.2023
10:10

Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок?

Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства. Купувати онлайн зручно, але, щоб покупки були безпечними, застерігаємо вас від шахрайства
Всі статті