Організація "Людина в біді" допомагатиме в облаштуванні житла, наданні багатоцільової готівкової допомоги й веденні бізнеса ВПО з Луганщини

Міжнародна організація из Чехии "Людина в біді" (Člověk v tísni) допомагатиме в облаштування місць компактного проживання для переселенців з Луганської області, а також у наданні їм багатоцільової готівкової допомоги. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали начальник Луганської ОВА Артем Лисогор і керівниця української філії організації "Людина в біді" у Дніпрі 14 червня, пише Луганська ОВА у facebook.

"Очільник Луганщини Артем Лисогор підписав Меморандум про співпрацю між Луганською обласною державною адміністрацією та філією міжнародної організації "Людина в біді" (Člověk v tísni) в Україні. Підписантом від  Člověk v tísni виступила директорка представництва організації в Україні Анна Дуда", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що метою Меморандуму є об’єднання зусиль сторін щодо забезпечення ефективної реалізації та захисту прав осіб, постраждалих внаслідок війни в Україні, від інших кризових ситуацій, а також відновлення. Зокрема, в рамках зустрічі були обговорені питання спільного облаштування місць компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб, підтримка мережі ВПО-хабів Луганської області, можливість надання переселенцям багатоцільової готівкової допомоги та сприяння інтеграції ВПО у приймаючих громадах.

Артем Лисогор зазначив, що наразі створено три місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб з Луганської області: два у місті Дніпро та одне селі Войнівка на Кіровоградщині. Шелтери потребують проведення ремонтно-будівельних робіт, забезпечення надійного енергопостачання для всіх приміщень, включаючи електрику та опалення, з можливістю резервного джерела живлення в разі аварій, меблювання тощо.

"Як найбільш прийнятний формат підтримки ВПО, розглянуто надання їм багатоцільової готівкової допомоги, що дозволить  самостійно визначати людям, як використовувати отримані кошти", - пише також Луганська ОВА.

Уточнюється, що окремо Лисогор та Дуда обговорили грантові програми для підтримки релокованого бізнесу Луганської області за такими напрямами: закупівля обладнання та інвентарю для відновлення виробничих потужностей; оренда або купівля приміщень для ведення бізнесу; підтримка в адаптації до нових ринків та пошуку нових клієнтів.

"З метою координації заходів гуманітарного реагування та відновлення у Луганській області, Меморандумом передбачена участь організації "Людина в біді" в консультативно-дорадчих органах, створених облдержадміністрацією", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що проблему підприємців, яким відмовляють у співпраці через луганську реєстрацію, вирішують на рівні Кабміну.

Раніше також повідомлялось, що Біловодська СВА підписала меморандум з БФ "Наша оселя" для забезпечення житлом ВПО з Луганщини.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті