ООН: у війні РФ проти Україні втрати сторін склали близько півмільйона людей

Загальна кількість цивільних осіб і військовослужбовців, убитих та поранених з обох сторін війни в Україні за півтора року, що минули з початку повномасштабного вторгнення РФ, сягнула півмільйона. Про на засіданні Ради Безпеки 24 серпня повідомила заступник Генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло.

"Підтверджена загибель щонайменше 9444 тисяч цивільних осіб, у тому числі 545 дітей, 1156 дітей отримали поранення. Реальні цифри, ймовірно, набагато вищі. За деякими оцінками, загальна кількість убитих цивільних осіб і військовослужбовців обох сторін становить півмільйона.", - сказала вона.

Дікарло додала, що після виходу росії із "зернової угоди" 17 липня, бойові дії лише "загострилися".

"Напади на зернові об'єкти можуть мати далекосяжні глобальні наслідки. Вони загрожують звести нанівець прогрес, досягнутий у зміцненні продовольчої безпеки за останній рік. Це може стати катастрофою для 345 мільйонів людей, які вже відчувають гостру нестачу продовольства в усьому світі", - зазначила заступник генсека ООН.

Як повідомлялося, на початку серпня МВС внесло до інформаційної системи "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 – це російські військові.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті