ООН почала розслідування проти російських пропагандистів через підбурювання до геноциду українців

Риторика російських державних ЗМІ щодо того, що відбувається на війні в Україні, може бути прирівняна до підбурювання до геноциду. Про це повідомив голова комісії ООН з розслідування подій в Україні Ерік Мозе, якого цитує агентство AFP.

"Деякі висловлювання, що передаються в російських державних та інших ЗМІ, можуть являти собою підбурювання до геноциду", - сказав Мозе.

У своєму першому повному звіті, опублікованому в березні, комісія дійшла висновку, що російська влада під час вторгнення вчинила "широкий спектр військових злочинів".

Мозе зазначав тоді, що комісія знає про звинувачення в геноциді, серед яких – примусове вивезення українських дітей на території під контролем росії, і пообіцяв провести розслідування. А тепер він поскаржився на "брак ясності та прозорості щодо повного обсягу та обставин" цих подій і пообіцяв продовжити розслідування.

У звіті ООН було також встановлено, що Москва стоїть за безліччю інших військових злочинів, включно з широкими атаками на цивільні об'єкти та інфраструктуру, вбивствами, тортурами і сексуальним насильством.

Мозе додав, що комісія відвідала Україну більш ніж десять разів і тепер "проводить більш ретельне розслідування", яке "також може уточнити, чи є тортури й атаки на енергетичну інфраструктуру злочинами проти людяності".

Як повідомлялося, Міжнародний суд ООН поновив слухання за позовом України проти РФ у справі геноциду.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті