Окуповані Олешки на Херсонщині затоплені на 90%, росіяни забороняють жителям залишати місто - мер

Тимчасово окуповані Олешки на Херсонщині вже затоплені на 90% після підриву Каховської ГЕС. Про це 7 червня в ефірі "Українського радіо" заявив мер міста Євген Рищук.

"Олешки затоплені десь на 90%, можливо трохи більше. Тобто в місті дуже мало сухої території", - заявив він.

За його словами, багато будинків у місті затоплено майже під дах. На вулицях же рівень води сягає трьох метрів. Водночас Рищук зазначив, що вода прибуває далі, але оскільки в Новій Каховці вода вже почала спадати, очікується, що її рівень знизиться і в Олешках приблизно за добу або дві.

"Інше питання - чи піде вона зовсім на нуль, чи просто впаде рівень? Тому що рівень води сьогодні в місті - 2-3 метри. Будинки затоплені майже під дах. Крім того, місто Олешки має низини. Тож там рівень води піднявся до 4 метрів. Тобто ситуація з підтопленням важка", - додав міський голова.

При цьому, попри важку ситуацію в населеному пункті, росіяни нічого не роблять, щоб допомогти людям в Олешках. Ба більше, тих жителів, які хочуть виїхати з міста самостійно, не випускають.

"Мені люди з деяких населених пунктів пишуть і телефонують, що росіяни не випускають людей, які самі хочуть виїхати. Тому люди з учорашньої ночі сидять на дахах. Крім того, коли росіяни прийшли в місто і в села, вони конфіскували всі плавзасоби в населення. Тобто знайти човни - проблема", - додав Рищук.

При цьому навіть попри те, що після окупації в місті залишилося близько 20% від довоєнного населення, йдеться про вісім тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські війська й самі зазнали втрат у людях і техніці через неготовність до наслідків підриву ГЕС.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті