Окупанти вивезли з Херсона дітей-сиріт та утримують у Криму у дитбудинку, який у ЗМІ назвали "дитячим концтабором"

Російські окупанти вивезли дітей-сиріт із Херсона до дитячого будинку в окупованому Сімферополі. Про це 26 січня повідомляє російське видання "Верстка".

"Не менше 14 дітей-сиріт з Херсона російська влада перевезла до кримського дитячого будинку "Елочка". Два роки тому в ЗМІ цю установу назвали "дитячим концтабором" через умови, в яких утримують дітей", - повідомили журналісти.

Встановити це вдалося завдяки фотографіям та листам Діда Мороза, які з'явилися на сайті "Усиновлення в Московській області". Причому листівки, мабуть, підписував хтось із вихователів. І в кожній із них вказувалося, що дитина приїхала з Херсона.

За даними видання, дитбудинок "Елочка" спеціалізується на роботі з дітьми з ураженнями центральної нервової системи, порушеннями психіки та поведінки, слуху, зору та з ВІЛ. При цьому в робочій програмі установи зазначено, що у дітей виховують "вищі моральні почуття", у тому числі "патріотизм і громадянськість", а також формують уявлення про те, що "Крим знаходиться на півдні Росії" та "усвідомлення себе як громадянина багатонаціональної Росії".

Два роки тому навколо цього дитбудинку спалахнув скандал через неналежний догляд за дітьми. Батьки, які забирали малечу, скаржилися, що дітей виснажено. Одному з хлопчиків діагностували дистрофію, зневоднення, рахіт, у нього був м'язовий каркас і деформували череп.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти вивезли до Ростова близько 400 українських дітей "на новорічні свята".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Всі статті