Окупанти намагаються захопити два населені пункти під Бахмутом та наступають під Куп'янськом - Євлаш

Російські окупанти продовжують наступ  у районах населених пунктів Іванівське та Богданівка на Бахмутському напрямку, і  також тиснуть у районі Синьківки на Куп'янському напрямку.Про це заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Ілля Євлаш в ефірі телемаратону 29 лютого.

За його словами, на Куп'янському проводяться всі необхідні інженерні, фортифікаційні заходи, щоб утримати противника. Однак війська рф продовжують сунути у районі Іванівського та Богданівки. Там уже тривають бої у районі населених пунктів.

Окупанти продовжують підтягувати свої «потужні резерви», постійно атакують дронами-камікадзе, активно застосовують штурмові групи «шторм-Z», «шторм-V», мотострілецькі бригади тощо.

За даними "Хортиці", упродовж 28 лютого, росіяни здійснили майже 700 обстрілів по позиціях Сил оборони на Бахмутському напрямку. Також 4 рази застосували авіацію — переважно на цьому напрямку працювали Су-25, застосовували НАРи. Завдали 56 ударів дронами-камікаде.

Загалом на Бахмутському напрямку відбулося 8 боєзіткнень, під час яких росіяни втратили 131 солдата та ще 79 одиниць озброєння та військової техніки.

На Лимано-Куп'яснькому напрямку рф продовжує тиснути у районі Синьківки та інших населених пунктів з намаганням розвинути наступальний потенціал та вибити собі плацдарм для розвитку подальшого наступного до бар'єрних рубежів, таких як річка Оскіл та сам Куп'янськ. Місто залишається одним із ключових задач окупантів на цьому напрямку. Туди перекидають основні сили та резерви, росіяни намагаються знайти шпарину в українській обороні.

За даними "Хортиці", упродовж 28 лютого на цьому напрямку зафіксували понад 800 російських обстрілів з усіх наявних видів озброєння по позиціях ЗСУ. Відбулося 17 боєзіткнень, росіяни 14 разів застосували авіацію — один раз Мі-8 та літаки Су-34 і Су-35, кожен з яких ніс по 2-3 КАБи.

Загалом на цьому напрямку росія втратила 343 солдатів, 73 зразки озброєння та військової техніки. Ситуація залишається напруженою.

Як повідомлялося, "снарядний голод” ЗСУ на Купʼянському напрямку зменшився, але росіяни кидають резерви живої сили

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті